"روز جهانی تئاتر فرصتی است برای بزرگداشت این هنر و گونه‌های بی‌شمارش. تئاتر نوعی تفریح و الهام است که می‌تواند میان فرهنگ‌ها و مردم مختلفی که در سراسر جهان زندگی می‌کنند پل ارتباطی برقرار کند. اما تئاتر حتی بیش از این است؛ چرا که می‌تواند فرصت‌هایی برای آموزش و اطلاع رسانی نیز فراهم آورد.

تئاتر در سراسر جهان فقط در چهارچوب سنتی سالن‌های تئاتر به نمایش در نمی‌آید. نمایش می‌تواند در روستای کوچکی در آفریقا، در کنار کوهی در ارمنستان و یا بر روی جزیره کوچکی در اقیانوس آرام، اجرا شود. همه آنچه که نیاز دارد فضا و تماشاچی است. تئاتر توانایی این را دارد که به لبانمان لبخند بیاورد و یا آنکه بگریاندمان اما باید ما را به فکر کردن و انعکاس افکارمان نیز ترغیب کند.

تئاتر از کار گروهی سرچشمه می‌گیرد. بازیگران انسان‌هایی هستند که دیده می‌شوند، اما گروهی دیگر نیز دست اندرکارند که دیده نمی‌شوند. آنان نیز درست به اندازه بازیگران اهمیت دارند و تبحرشان و توانایی‌های تخصصی شان به اثر امکان تحقق یافتن می‌دهد. این گروه نیز باید در هر پیروزی و موفقیتی که برای اجرا اتفاق می‌افتد سهیم شوند.

27 مارس (7 فروردین) به صورت رسمی روز جهانی تئاتر اعلام شده است. اما به دلایل بسیاری هر روز باید روز تئاتر به حساب بیاید؛ چرا که ما وظیفه داریم سنت سرگرم کردن، آموزش دادن و روشنگری اذهان مخاطبان را حفظ کنیم که بدون آنها هرگز زنده نخواهیم ماند."


منبع:ایران تاترعلاقمندان به هنر نمایش می توانند در بندرعباس به فرهنگسرای طوبی مراجعه کنند و از آثار راه یافته به جشنواره تاتر سوره دیدن کنند.جدول جشنوااره را اینجا ببینید.

یک دوستی به تازگی به دلایل مشکلات مالی مجبور شده است که مغازه کوچکی در یکی از محلات نا امن بندرعباس دست و پا کند،از آنجایی که اکثر خانواده ها در این محله فقیر هستند درخواست از مغازه دار برای بردن جنس نسیه بسیار زیاد است،دوست مغازه دار ما هم به علت بد قولی مدتی است دیگر نسیه نمی دهد.

متاسفانه چند شب پیش شخص یا اشخاصی نا معلوم از طریق پنجره بنزین ریختند در خانه اش که بغل مغازه اش است و یکی از اتاق هایش و تعدای از وسایل را آتش زده اند.

بی ربط1:مطلبی نوشتم در مورد نمایش "وین راز سر به مهر" در وب سی سی یو سینما بخوانید.

بی ربط2.همین الان با خبر شدم یاسین بهرامی متاسفانه از دنیای کارگردانی تاتر خداحافظی کرده.در وب چارلی بخوانید.

۱.ساعت 18 شب شعری به یاد فروغ فرخزاد در خانه شهریارن برپا می شود.(گلشهر چهارراه رسالت به سمت دریا)

2.نمایش این راز سر به مهر ساعت 19 عصر در فرهنگسرای طوبی به روی صحنه می رود،کارگردان یاسین بهرامی.

دیوونه خونه من و لودیریا؟