اجرای نمایشنامه خوانی «مردی که با علف اشتباهش می گرفتند» بر اساس متن نمایشی «عمو سام من» اثر«الن جنکین» آمریکایی بابازنویسی وکارگردانی ابراهیم پشت کوهی دیروز ۲۸ بهمن  در بخش ویژه استادان جشنواره نمایشنامه خوانی مولوی برگزار شد. اجرا کنندگان :هادی اسکندری ،زارا مولایی ،سارا سجادی ، سعید احمدی ، امین سالاری ،میثاق زارع ،،غزال پرتو،اهلام سلمانی و الهام جعفر نژاد./عکس مهدی آشنا


برای خواندن فراخوان جشنواره اینجا را کلیک کنید.


ماشا نام این خرس زیبای ۱۱ ساله است؛او هم مثل من بازیگر است اما من خودم انتخاب کردم که روی صحنه بازی کنم و ماشا به زور از محل زندگی اش ربوده شد و به زور هر روز روی صحنه می رود.


 درآخرین روزهای جشنواره سی یکم تئاتر فجر در تئاتر شهر

 نمایش «مثل آب برای شکلات»با استقبال فراوان تماشاگران مواجه شد

نمایش «مثل آب برای شکلات» بندرعباس به طراحی و کارگردانی ابراهیم پشت کوهی   که روز گذشته سه شنبه در تالار چهارسوتئاترشهر اجراشد ، با استقبال فراوان تماشاگران مواجه شد.

این نمایش که براساس رمان لورا اسکوئیل(نویسنده امریکای جنوبی ) است با بازی رویا نونهالی و در یک فضای متفاوت آشپزخانه ای اجرا شد و با استقبال مخاطبان مواجه شد. استقبال از این اجرا توسط مخاطب به ویژه دراجرای دوم (ساعت 30/20) به گونه ای بود که به دلیل ازدحام ،با 20 دقیقه تأخیر به صحنه رفت و تماشاگران  تا جلوی صحنه اجرا،  دوساعت بر روی زمین به تماشای آن نشستند.

خسرو حکیم رابط ،قطب الدین صادقی ،گلاب آدینه ، مسعود رایگان، سعید کشن فلاح (دبیر جشنواره )حسین پارسایی ،مجید سرسنگی، سعید اسدی ،روزبه حسینی ، فرهاد تجویدی و ... به همراه تعدادی از مهمانان خارجی و منتقدان و اهالی مطبوعات از جمله هنرمندان و مدیران تئاتری بودند از اجراهای این نمایش در روز گذشته دیدن کردند.

در اجرای جدید نمایش «مثل آب برای شکلات»،علاوه بررویا نونهالی که به عنوان مهمان، بازیگر گروه تئاتر «تی توک» بندرعباس شده، محمد سایبانی،مریم نحوی،الهام اسکندری،ماندانا لیاقت،فاطمه جعفری،یاشارمحسنی،امیر علی سی سی پور،معصومه آقا بیگلو،علیرضا سرحدی بازی کردند وبهرنگ عباس پورآهنگساز این نمایش بود که در کنار حسین اصیلی به عنوان خواننده وچند نوازنده دیگر، موسیقی زنده ومتفاوتی با تلفیق موسیقی گیتار اسپانیایی ، کوبه ای های جنوب ایران و آمریکای جنوبی را با خوانش ترانه های فلکلور از زبان محلی  بندرعباس  را اجرا کردند. همچنین پیمان بخشی ومسعود میرزایی طراحی نور این اجرا را به عهده داشتند.

این نمایش در فضایی مبتنی بر رئالیست جادویی وبر اساس تلفیق دو فرهنگ؛ جنوب ایران وآمریکای لاتین اجرا شد و با مرکزیت قراردادن آشپزخانه و آشپزی،این فضا به گونه ای طراحی شده بود که تا تمام حس‌های تماشاگرهمچون حس بویایی و چشایی همراه با حس شنوایی و دیداری به کارگرفته شود.

«مثل آب برای شکلات» که چندی پیش در بندرعباس  اجرای عمومی شد و مورد توجه مخاطبان قرار گرفت ، قرار است بزودی در تهران نیز برای عموم به صحنه برود.